5Etapa a XX-a a Ligii a IV-a a debutat mai devreme cu meciul CS Agnita – FC Hermannstadt disputat miercuri și încheiat cu victoria liderului, scor 4-1. La pauză scorul a fost 3-1.

Pentru Hermannstadt au marcat S. Rogozan în minutul 3, I. Simion, cu o dublă în min. 30 și 35 și A. Greavu în min. 73. Echipa ”alb-roșie” este deja matematic campioană a actualei ediții de campionat și așteaptă meciul de baraj pentru calificarea în Liga a III-a.

Și Tălmaciu va juca în devans

Partida FC Tălmaciu – FC Avrig a fost de asemenea programată mai devreme și se va juca vineri, 13 mai, ora 18.00. Meciul echipelor de juniori va începe două ore mai devreme.