DSC_0063Interstar Sibiu s-a impus categoric în faţa gorjenilor, scor 4-0, vineri, în etapa a XIII-a a Ligii elitelor sub 17 ani, seria Vest. Sibienii ocupă locul 12 la finalul turului.

Meci frumos vineri pe stadionul Mecanica din Sibiu câştigat la pas de echipa Interstarului. Sibienii s-au instalat treptat la conducerea jocului şi au deschis scorul în min. 29 prin Robert Oniţ care l-a lăsat fără reacţie pe portul oaspete.

Jocul s-a rupt imediat după pauză când jucătorii gazdă au punctat de două ori consecutiv, în minutele 47 şi 48 prin Dragoş Bratu şi Ilie Solomon. Alex Bolta a stabilit scorul final în minutul 67.

Interstar Sibiu: Dragoş Ciorcovean – Rareş Lăcău, Paul Bordean, Răzvan Lungu, Radu Păucean, Andrei Luca, Robert Oniţ, Andrei Lascu, Ilie Solomon, Nicolae Mureşan, Dragoş Bradu.
Rezerve: Stelian Ciocănea, Adrian Panîru, Mihai Ţăpârlan, Alexandru Bolta, Andrei Stanciu.
Antrenor: Marian Mărgărit.

Pandurii Tg. Jiu: Răducu Ungurean – Adrian Semen, Ionuţ Cocar, Florin Trăncău, Marius Almic, Daniel Cojocaru, Alexandru Mihai, Sorin Popescu, Ion Istrate, Florin Goşa, Florin Măicăneanu.
Rezerve: Adrian Preoteasa, Robert Frăţilescu, Cătălin Ecovescu, Daniel Dragomir, Vasile Copiluşi, Valeriu Sorea, Andrei Dragu.
Antrenor: Sorin Vintilescu

Sibienii vor juca următorul meci tot pe teren propriu, sâmbătă, 28 noiembrie, începând cu ora 14:00, pe stadionul Mecanica, cu Universitatea Cluj, ocupanta locului 3.