FC Hermansntadt a jucat vineri de la ora 13:00 o nouă partidă amicală. Adversarul, AFC Hărman (Liga a III-a, Seria a III-a, locul II), nu a pus probleme la Sibiu, unde elevii lui Eugen Beza s-au impus cu 4-0 (2-0, la pauză) la capătul unui meci bun făcut de sibieni.

Balul a fost deschis de Cîrstean, acesta a înscris în minutul 25 în urma unei centrări. Scorul pauzei a fost stabilit de același Cîrstean, acesta l-a învins pe goalkeepe-rul advers cu un șut pe colțul scurt.

În minutul 64, căpitanul Răzvan Dâlbea a făcut 3-0 după ce a fructificat cu capul o centrare venită în urma unei faze fixe. Avea să fie 4-0 în minutul 66, când Daniel Tătar a driblat tot ce i-a ieșit în cale și l-a învins pe portarul Hărmanului.

FC Hermannstadt: Voicilă (60. H. Moldovan) – Criștiu (62, Străulea), Pîrvulescu (65, Natea), Bratu (46, Oiță), Medeșan – Bratima (60, Necșulescu), Dâlbea (65, Piko), Monea (62, Chifu), D. Tătar, Neacșa (60, Unguru), Cîrstean (65, Petrescu).

Antrenor: Eugen Beza.