DSC_0191FC Tălmaciu s-a calificat mai departe în Cupa României după ce a trecut, deloc uşor, de formaţia din liga a V-a, Corsav Veştem. Meciul s-a jucat la Tălmaciu întrucât şi Corsav foloseşte ca stadion gazdă aceeaşi arenă.

Trupa lui Adrian Bârză s-a văzut condusă pe tabelă cu 20 de minute înainte de final. Atacanţii echipei din Veştem au recuperat o minge pasată nesigur în zona apărării Tălmaciului şi scorul avea să fie deschis printr-un şut superb sub bara transversală. Tălmăcenii au revenit pe tabelă cu 5 minute înainte de finalul partidei printr-un gol înscris în urma unei bâlbâieli în careul de 6 metri.

În prelungiri, FC Tălmaciu s-a impus detaşat, scor 5-1, prin golurile marcate de Adrian Bârză, Valentin Bârză (tată şi fiu) şi Alexandru Beu.