Echipa a II-a a clubului Hermannstadt, locul patru în Liga a IV-a, și Păltiniș Rășinari, ocupanta poziției secunde în același eșalon s-au întâlnit azi la Sibiu într-o partidă de verificare. ”Alb-roșii” s-au impus categoric cu 5-1.

Echipa pregătită de Marian Mărgărit a răzbunat astfel meciul din campionat disputat în decembrie anul trecut atunci când echipa lui Adi Iliuț s-a impus cu 5-4 într-un joc al cărui rezultat indica în minutul 75 scorul de 5-1.

Pentru Hermannstadt au punctat Bruslea, Nasta, Kamner și Seiwert acesta din urmă realizând dubla în ultimul minut de joc. Pentru oaspeți a marcat Voina.