dsc_0394Viitorul Șelimbăr a obținut a șaptea victorie în campionat după ce a trecut sâmbătă, scor 5-2, de FC Tălmaciu. Radu Corcoveanu a realizat o “triplă” în doar 16 minute.

Viitorul Șelimbăr s-a impus fără emoții în partida cu FC Tălmaciu. Gazdele avea în minutul 20 un avantaj considerabil de 3 goluri pe tabela de marcaj. Radu Corcoveanu a realizat hat-trick-ul pe parcursul unui sfert de oră în minutele 3, 12 și 19.

În partea a doua echipa pregătită de Mihai Ianc a continuat să se distanțeze pe tabelă prin reușitele lui Ionuț Costea (min. 51) și Denis Grigore (min. 60). Vali Bârză a înscris golurile de onoare ale Tălmaciului în minutele 73 și 90+2.

Șelimbărul a urcat astfel pe locul 5 iar FC Tălmaciu a fost devansată de Progresul Terezian și ocupă acum poziția a XI-a.

Stadion: Șelimbăr. Spectatori: 50. Arbitri: Răzvan Aldea, Viorel Fleșer, Diana Bleahu (toți din Mediaș). Observator: Cosmin Ocneriu (Mediaș)

Viitorul Șelimbăr:

Rezerve: 12. Opriș, 4. Fogoroș, 2. Mila, 10. Gligor, 18. Constantinescu, 21. Murărescu, 5. Precup

Antrenor: Mihai Ianc

FC Tălmaciu:

Rezerve: 5. Aftemie, 22. A. Bârză, 6. Stoica, 21. Mitru, 22. Barna, 33. Ciorogariu

Antrenor: Adrian Bârză