Viitorul II Șelimbăr și-a reparat parțial imaginea după eșecul surprinzător înregistrat săptămâna trecută pe teren propriu, 1-2 cu FC Tălmaciu. Formația secundă a reprezentantei județului în Liga a III-a a trecut în această după amiază la Șura Mare cu 6-3 (3-1) de Voința Sibiu.

Șelimbărenii au dominat clar mare parte din prima repriză și au înscris de trei ori din poziții unu la unu cu portarul advers. Gazdele și-au revenit abia în ultimele cinci minute ale primei părți când au marcat o dată prin Budică (1-3) și au avut o șansă imensă de a reduce diferența la minim printr-un șut din 6 metri care s-a dus peste poartă.

În repriza a doua, oaspeții au mai înscris de tot atâtea ori și s-au impus lejer cu 6-3 bifând prima victorie din 2020, care îi mențin pe locul cinci. De partea cealaltă, Voința pierde al doilea meci consecutiv din acest an și rămâne pe locul 14.