dsc_0395FC Hermannstadt este invincibilă în Liga a III-a! Elevii pregătiți de Marian Mărgărit au cinci victorii și o remiză, iar sibienii se mențin pe locul secund în „coasta” liderului Sănătatea Cluj.

Răzvan Dâlbea a deschis scorul în minutul 6, oferindu-și un cadou frumos la cea de a 35-a aniversare. Căpitanul sibienilor a fost înlocuit pe finalul primei părți, acesta acuzând probleme medicale.

În repriza secundă elevii lui Marian Mărgărit s-au jucat cu ocaziile, iar golul de 2-0 a venit abia în minutul 79, când Cîrstean l-a servit excelent pe Radu Necșulescu, acesta nu l-a iertat pe Szekely.

În urma succesului cu Unirea Dej, FC Hermannstadt a acumulat 16 puncte și se află la egalitate cu Sănătatea Cluj.

Vă prezentăm mai jos galeria foto de la meciul dintre FC Hermannstadt și Unirea Dej, dar și rezumatul video: