Premieră la nivelul Sibiului, unde luni seară de la ora 19:00 a avut primul meci disputat în nocturnă! Arena „Cutiuța” a găzduit întâlnirea dintre FC Hermannstadt II și Performanța Ighiu, dispută câștigată de echipa pregătită de Mihai Manea și Raul Oargă.

Scorul a fost deschis de Miroiu în minutul 12, atunci când fundașul echipei din Ighiu l-a surprins pe Voicilă cu un șut centrare, balonul oprindu-se în plasa porții, cu toată opoziția goalkeeper-ului sibian.

Până la pauză Performanța a mai trimis odată mingea în bară prin Potopea, iar în partea secundă elevii lui Mihai Manea au mai trimis odată în bara transversală, pentru ca în minutul 65, Silviu Turuș să înscrie cu un șut sec, fără speranțe pentru Voicilă.

Iată cele două distribuții:

FC Hermannstadt: Voicila, Bara, Popa, Bratu, Kamner, Bruslea, Barbu, Gaman, Ban, Giura si Moldovan.

Au mai evoluat: Dragusin, Maxim, Miuta, Gheorghiu, Gorfita, Iacob si Chirca.

Antrenor: Marian Mărgărit

Performanța Ighiu: D. Pop – Miroiu (Pandurii II Târgu Jiu), Ad. Potopea, I. Grozav, A. Mărginean – Oniche, Trifa – Circov, Fetița, M. Cristea – Seiwerth.

Au mai jucat: Zăvoi, Tineiu, Ciochină, Oară, S. Turuș, Coltor, Oprița.

Antrenor: Mihai Manea.