dsc_0123Echipa de ”republicani” U17 a FC Interstar Sibiu a învins sâmbătă, pe stadionul Municipal, scor 3-0, formația LPS Sebeș. Este prima victorie a trupei pregătite de Daniel Murășan.

Decarul sibienilor, Andreeas Bratu, a deschis scorul în minutul 35 printr-o frumoasă execuție din lovitură liberă. Mingea șutată peste zid s-a dus sub bară fără șansă pentru portarul Sebeșului, Sebastian Scurtu.

Imediat după pauză, scorul a devenit 2-0 după reușita lui Dragoș Lazăr. Andreas Bratu a realizat ”dubla” în minutul 57.

În clasament, după nouă etape, formația sibiană ocupă poziția a opta, cu 4 puncte acumulate. În runda următoare, ”roș-albaștrii” vor juca în deplasare la CSM Școlar Reșița, azi, 26.10.2016, de la ora 14:00. Trupa cărășeană este a doua în clasament cu cinci victorii în șapte partide.

Președindele clubului Interstar, Caius Băra, a dorit să mulțumească Primăriei și Consiliului Local al Municipiului Sibiu pentru sprijinul participării echipei sibiene în Campionatul Național U17