Într-un meci ce a contat pentru etapa a XXV-a a Ligii a IV-a, Voința Sibiu și CS Agnita au remizat la 1 într-o partidă disputată pe stadionul din Ștrand. Remiza nu ajută însă nicio echipă în obiectivul acestora de a mai urca spre partea superioară a clasamentului. Cele două cluburi sunt vecine în clasament pe locurile 6-7.

Ambele goluri s-au marcat în prima treime a meciului. Ionuț Frățilă a deschis rapid scorul pentru Voința Sibiu cu un șut senzațional în minutul 2. Bogdan Midrigan a restabilit egalitatea în minutul 22 după o minge respinsă greșit din corner de apărarea sibiană.

În partea secundă jucătorii Voinței au alergat după egalare și au dominat posesia, fără a pune însă în pericol real poarta adversă. Oaspeții s-au mulțumit să conserve rezultatul de egalitate, punct care menține temporar echipa agnițeană peste Voința în clasament.

Stadion: Voința; Spectatori: 50; Timp: înnorat; Arbitri: Călin Lazăr, Emeric Tocai, Petra Mărgineanu (Mediaș). Observator: Ioan Capilnean (Bazna)

Voința Sibiu:

Rezerve: 24. Daneș, 14. Namesnic, 2. Kucsinski, 21. Țiboc, 6. Mondoc, 90. Pandea

Antrenor: Cristian Cotoară