Voința Sibiu a pierdut în urmă cu puțin timp, scor 0-2 (0-1) în fața echipe secunde a FC Hermannstadt. Pentru ”alb-verzi” eșecul este al treilea în actuala stagiune în timp de trupa lui Jean Gavrilă ajunge la 7 puncte din 9 posibile.

Primele 15 minute au fost sărace în faze de poartă, doar șutul din lateral deviat al lui Bogdan amenințând ușor butul oaspeților. Prima ocazie importantă pentru Hermannstadt II a însemnat și primul gol. În minutul 30, ”alb-roșii” obțin un penalty transformat precis de Câmpean.

În partea secundă jocul se desfășoară în aceeași notă sărăcăcioasă în faze de poartă cu posesie dominantă pentru Hermannstadt. Gazdele nu reușesc să pună probleme și mai primesc un gol în minutul 72. Trohin avansează în forță pe extremă, centrează în fața porții de unde Rodean reia în plasă.

În runda următoare, Voința Sibiu se deplasează la Rășinari, echipă care a învins azi la Cisnădie, scor 2-0, în timp ce Hermannstadt revine ”acasă” în compania formației Unirea Miercurea Sibiului