dsc_0058Echipa de juniori A1 a Voinței Sibiu a învins ieri cu scorul de 6-0 FC Tălmaciu într-un meci din cadrul etapei a II-a. Este a doua victorie pentru trupa pregătită de Cristi Cotoară și Cipi Bărbat în acest sezon.

Sibienii au amenințat de puține ori poarta tălmăceană în prima treime a meciului. Singurul gol al reprizei I a venit abia în minutul 28 după reușita lui Robert Hurdubelea.

Daniel Bogdan (Moko) a dublat diferența abia în minutul 67 pentru ca apoi jocul să curgă într-o singur direcție. Adi Bădărânză (’74), Claudiu Iliuț (’80), Mihai Cornea (’83) și, din nou, Robert Hurdubelea (’85) au mai punctat ulterior pentru o diferență categorică în favoarea Sibiului.

Voința Sibiu:

Rezerve: 12. Piuian, 15. Mocanu, 10. Cornea, 9. Bogdan, 4. A. Bădărânză, 19. Mondoc, 14. Iliuț.

Antrenori: Cristi Cotoară și Cipi Bărbat.

FC Tălmaciu:

Rezerve: 7. Linte, 6. Chirca, 13. Imreh, 16. Lazăr, 5. Drăghiciu, 19. Cocă, 18. Nica.

Antrenor: Adrian Bârză.