dsc_0097În primul meci al etapei a IV-a a campionatului județean de juniori A1, Voința Sibiu a trecut categoric azi de Sparta Mediaș, scor 4-0. Sibienii au punctat de câte două ori în fiecare repriză.

Meciul a început în dominarea gazdelor care n-au cedat inițiativa până la sfârșitul meciului. Robert Hurdubelea a scuturat pentru prima dată plasa porții apărate de Rafael Toth în minutul 15. Rămas nemarcat în 6-7 metri, Hurdubelea a șutat pe jos în dreapta portarului medieșean. Scorul s-a dublat într-un mod aproape similar după doar două minute

În partea secundă, același Robert Hurdubelea a asigurat un final liniștit echipei ”alb-verzi” punctând din nou în minutele 58 și 74.

Voința Sibiu are în acest moment cel mai bun atac al seriei, 16 goluri marcate în 4 partide și cu 9 puncte în clasament ocupă poziția secundă, la egalitate cu liderul Măgura Cisnădie. Trupa pregătită de Lucian Cotora are însă un meci mai puțin disputat.

Sparta Mediaș rămâne cu 4 puncte în clasament, pe poziția a V-a.

În aceeași etapă se mai dispută sâmbătă, de la ora 16:00, meciurile: