FC Avrig a pierdut în această seară meciul de pe teren propriu în fața Metalurgistului Cugir, scor 0-1. Partida a consfințit debutul în eșalonul trei pentru echipa condusă de Mihai Ianc.

În fața unuia dintre echipele obișnuite cu pozițiile fruntașe în ultimele sezoane ale ligii a III-a, FC Avrig a început timorată meciul și s-a mulțumit în a respinge atacurile echipe oaspete. Defensiva gazdă a cedat totuși în minutul 43, atunci când în urma unei învălmășeli în careu mingea a fost trimisă în poartă chiar de către jucătorul gazdelor, Pavel.

Avrigul nu a reuşit, în repriza a doua, să împiedice un debut cu stângul în Liga a III-a, cugirenii câştigând cu 1-0 şi având, deja, două puncte peste rivala la promovare “U” Cluj.