img_0100FC Hermannstadt e de neoprit! Dacă la echipa de Liga a III-a lucrurile merg perfect, la echipa secundă elevii lui Jean Gavrilă au învins cu 3-2 în deplasrea de la Șelimbăr.

Gazdele au început curajos partida, iar Viitorul Șelimbăr a înscris pentru 1-0 prin Micu, acesta a înscris cu un șut la colțul scurt. Egalitatea nu s-a păstrat mult timp pe tabela de marcaj, elevii lui Jean Gavrilă au atacat poarta lui Adrian Voicu, iar golul a venit cu șansă pe finalul primei reprize când Găman a restabilit egalitatea.

După pauză același Găman și-a adus echipa în avantaj, iar  pentru 1-3 a marcat Bruslea. Scorul final a fost stabilit de Radu Corcoveanu din penalty.

Viitorul Șelimbăr:

Rezerve: 4.Deac, 21. Murărescu, 4. Costea, 7. Grigore, 2. Fogoroș, 85. Boca, 13. Gehl.

Antrenor: Mihai Ianc