IMG_5436FC Hermannstadt s-a impus cu 2-1 (0-0, la pauză) în ultimul amical înaintea noului sezon. Elevii antrenați de Marian Mărgărit au arătat mai bine în repriza secundă când au marcat de două ori.

În prima repriză Adrian Cîrstean a irosit câteva oportunități de a marca, în vreme ce goalkeeper-ul Voicilă a parat o lovitură de la 11 metri, în urma unui fault comis de Oiță.

După pauză FC Hermannstadt a pus stăpânire pe joc, iar Cîrstean a mai irosit câteva situații bune de a marca. Avea să fie 1-0 totuși pentru sibieni în urma unui penalty transformat cu siguranță de Alexandru Neacșa.

Trei minute mai târziu, în urma unui contraatac Raul Lintaru a restabilit egalitatea. Scorul final a fost stabilit de Daniel Tătar, mijlocașul lui Mărgărit a tras elegant la colțul lung fără speranțe pentru goalkeeper-ul oaspeților.

Până la final FC Hermannstadt ar mai fi putut marca până la final, însă și oaspeții la rândul lor ar fi putut restabili egalitatea.

FC Hermannstadt: Voicilă – Cristiu, Bratu, Oiță, Medeșan – D. Tătar, Necșulescu, Dâlbea, Neacșa, Unguru și Cîrstean.

Au mai jucat: Seiwerth, Barbu, Străulea, Monea, Piko, Tineiu.

Antrenor: Marian Mărgărit

Antrenor Secund: Cornel Cașolțan

Antrenor cu portarii: Florin Berța.