Formația pregătită de Dumitru Solomon a obținut un rezultat bun, 1-1 cu Unirea Alba Iulia la Dumbrăveni. Pentru Gaz Metan II e primul punct în retur în timp ce pentru uniriști remiza de miercuri e a doua consecutivă.

Prima repriză s-a încheiat ”alb” și pe tabelă și în dreptul ocaziilor de joc. După 10 minute de la reluare, gazdele au reușit deschidere scorului prin Edinho, excelent găsit în careu de Buziuc, brazilianul șutând din întoarcere. În minutul 72 s-a restabilit echilibrul pe tabelă, Radu Scrob a fructificat cu capul o lovitură de colț.

Gaz Metan II a avut șansa victoriei în minutul 88 când gaziștii au beneficiat de un penalty. Edinho și-a luat responsabilitatea executării loviturii dar a șutat peste poartă și scorul final a rămas egal, 1-1.

Gaz Metan II va juca următorul meci sâmbătă, 31 martie, de la ora 15:00, în deplasare cu Avântul Reghin.

Gaz Metan II Mediaș: P. Florea, B. Jica, D. Pop, S.Tamas, G. Ciobanu, L. Manole, C. Buziuc, P. Costea, S. Bîrza, A. Buziuc, Edinho Junior.

FC Unirea Alba Iulia: Suciu – F. Morar, Man, Scrob, Matei, Tat, I. Grozav, De Marco, Selagea – cpt., Davidaş, A. David.