FC Hermannstadt a terminat la egalitate, 1-1, meciul cu Sănătatea Cluj, din ultima etapă a Ligii a III-a.

Partida de pe stadionul “Municipal” a avut două părţi distincte, cu gazdele mult mai bune în prima repriză, atunci când au şi marcat prin Dâlbea. Obligaţi să egaleze pentru a obţine locul trei în clasament, “viruşii” s-au aruncat în atac în partea secundă, iar norocul le-a surâs în prelungiri, atunci când Gaşpar a marcat după o centrare a lui Ciupe.

S-a terminat 1-1 şi sibienii se vor pregăti acum pentru debutul în Liga a II-a, campionatul urmând să înceapă la finalul lunii august.

Mai jos aveţi comentariul în format live-text al meciului, dar şi o galerie foto de la acest joc.