IMG_4460FC Hermannstadt nu a avut milă de Gaz Metan Mediaș II, grupare pe care a învins-o cu 5-2 (4-2, la pauză) la capătul unei partide în care ambele formații ar fi putut să mai înscrie de câteva ori.

Monea a deschis scorul în minutul 3, pentru ca două minute mai târziu, Dâlbea să majoreze avantajul gazdelor. Același Monea a dus scorul la 3-0, după care a urmat replica medieșenilor. Sabin Lupu a făcut 3-1 din penalty, iar Trif a înscris pentru 3-2, după o minge lungă primită de pe partea dreaptă. Scorul pauzei a fost stabilit de Adrian Cârstean, acesta fiind servit excelent de Monea.

După pauză s-a mai înscris un singur gol, dar ocazii au mai fost la ambele porți. Sabin Lupu a scăpat mai întâi singur cu Voicilă, însă a pasat în spate pentru un coechipier care a tras în blocaj, iar câteva minute mai târziu Tătar are o acțiune îndividuală pe partea stângă de unde îl servește ideal pe Petrescu, jucător ce nu a îndeplinit decât o simplă formalitate.

FC Hermannstadt: Voicilă – Cristiu, Tătaru, G. Bâra, Medeșan –  Neacșa, Dâlbea, Necșulescu, Monea, Unguru, Cârstean.

Au mai jucat: Zăvoi, D. Popa, Bratu, B. Piko, Petrescu, N. Popa, Căt. Tineiu, D. Tătar și Barbu.

Antrenor: Marian Mărgărit

Antreor secund: Cornel Cașolțan

Antrenor cu portarii: Florin Berța

Gaz Metan: Câmpean – Ruganovici, Pora, Pușcatu, Flaviu, Stancu, Ignat, S. Lupu, Trif, C. Petre și Olaru.

Au mai jucat: Florea, Țili și Drăghiță