IMG_2219FC Hermannstadt a câștigat derby-ul cu FC Avrig și își continuă cursa spre Liga a III-a. Echipa antrenată de Jean Gavrilă a condus cu 2-0, la pauză, iar după pauză liderul a mai înscris de două ori.

Tineiu și Tătar au marcat în prima repriză, însă nu puține au fost ocaziile la poarta lui Anghel. După pauză liderul a trimis de două ori mingea în bară prin Trohin și Tătar, după care Tineiu și Tătar l-au învins pe Anghel, portar care a limitat serios proporțiile scorului.

În urma acestui succes FC Hermannstadt și-a mărit avansul la opt puncte, după ce AS Păltiniș Rășinari a remizat 0-0 cu Sparta Mediaș.

FC Hermannstadt: M. Zăvoi, Bâra, Genescu, Cristiu, Macrea, Tineiu, Câmpean, Seiwerth, A. Mărginean, C. Trohin, D. Tătar.

Rezerve: Porcar – Strălea, Rogozan, Osogo, R. Bîrză,  Vlaic și Aldea.

Antrenor: Jean Gavrilă.

FC Avrig: Anghel – S. Bucur, R. Anghel, Șteva, R. Iacob, Vasiu, Coman, Tatu, Marina, Cr. Tric, Bobeș.

Rezerve: Sancu, Iancu, Mamtea, Spiciu, I. Țăranu, Apachiței.

Antrenor: Ștefan Mereș.