FC Hermanstadt - Agnita104Timp excelent pentru fotbal pe stadionul Municipal din Sibiu. FC Hermannstadt s-a impus cu 3-1, la capătul unui meci dominat de liderul din Liga a IV-a.

Meciul a început excelent pentru formația pregătită de Jean Gavrilă a deschis scorul în minutul patru când Tineiu l-a învins pe Veza cu un șut în stânga portarului, iar înainte să deschidă scorul Greavu și Andrei au trimis mingea în bară.

În minutul 30, Greavu a transformat o lovitură de la 11 metri, cu un șut în forță în dreapta portarului Veza.

În minutul 34,  Mihai trimite un șut de la aproximativ 25 de metri. Mingea s-a dus aproape de vinclul porții împietritului Zăvoi.

În repriza secundă elevii lui Jean Gavrilă au continuat să tureze motoarele, iar în minutul 52 Câmpean a profitat de o bâlbâială în careul oaspeților.

Tot Hermannstadt a fost echipa care a avut mai multă inițiativă, doar intervențiile portarului Veza au limitat proporțiile scorului.

În minutul 77 portarul Zăvoi a avut intervenția meciului. Tiutean a primit o pasă ideală, însă nu l-a putut învinge pe goalkeeper-ul gazdelor din situație unu la unu. Pe final ambele echipe ar mai fi putut marca, însă scorul a rămas neschimba.

FC Hermannstadt:  Zăvoi – Macrea, Hila, Cristiu, Tineiu, Greavu, Trohin, Câmpean, Seiwerth, Ghenescu, Osogo.
Rezerve: Porcaru – Vasiu, Drăgușin, Rodean, Simion, Nistor, Avram
Antrenor: Ioan Gavrilă

CS Agnita: Veza – Toma, Păun, Tiutean, Ionele,  Zedler, Mihai, Andrei, Albu, Nechita, Belciu.
Rezerve: Latcu – Aldea, Părău, Sas, Veza, Căsemi
Antrenor: Mircea Vasiu