Victorie importantă pentru liderul ligii a III-a, seria a V-a, în compania echipei Gaz Metan Mediaș II, sibienii reușind să marcheze în primul minut al partidei prin Adrian Cârstean.

Scorul a fost majorat de către Daniel Tătar care a inscris pentru 2-0, iar tabela a fost inchisă în minutele de prelungire ale meciului de către Crișan.

După victoria cu 3-0, FC Hermannstadt se menține pe primul loc, cu 38 de puncte, urmată de Metalurgistul Cugir, cu  35 de puncte, urmând ca în etapa viitoare sa se deplaseze la Dorolț să întâlnească echipa Recolta (jud. Satu Mare), sambătă – 25.03.2017. Gaz Metan Medias II ramane pe locul 7 in clasament cu 28 de puncte acumulate, etapa viitoare va primi vizita echipei secunde a celor de la ASA Targu-Mures.