FC Avrig nu a reușit surpriza pe Cluj Arena și a pierdut, 0-4, meciul cu Universitatea Cluj, din etapa a opta a Ligii a III-a.

Trupa lui Mihai Ianc a ținut aproape de favorita principală la promovarea în liga secundă doar în prima repriză, clujenii apropiindu-se rar de poarta lui Samoilă.

Ursu a deschis scorul în minutul 40, însă doar în urma unei execuții personale, o semi-foarfecă din interiorul careului. După pauză, însă, același Ursu a majorat diferența la 2-0, scor la care sibienii au picat atât psihic, cât și fizic. Până în minutul 70 s-a făcut 4-0, după ce Onicaș și Giurgiu, ultimul din penalty, l-au învins și ei pe Samoilă, de altfel cel mai bun jucător al Avrigului.

Până la final, gazdele nu au mai forțat și au bifat trei puncte importante în clasament, în timp ce nou-promovata din județul Sibiu rămâne ultima în ierarhie, cu doar două puncte.

Mai jos aveți o galerie foto de la această partidă.