Măgura Cinsadie nu a avut milă de adversarul de la primul meci oficial din 2017. Elevii antrenați de Ioan Luca au învins cu 12-0 Progresul Terezian. La pauză scorul a fost de 3-0 pentru Cisnădie.

În primele 45 de minute gazdele s-au jucat cu ocaziile. Posesia a fost net superioară pentru formația lui Ioan Luca, grupare ce a punctat de trei ori în primele 45 de minute.

După pauză cisnădienii au mai marcat de nouă ori, iar cele 12 reușite ale formației din Cisnădie au fost semnate de Alexandru Belciu (de trei ori), Danuț Diaconu, Florin Stelea, Daniel Popa (câte două), Gligor, Bănicioi, Ionuț Bărculeț (un gol).

În urma succesului cu Progresul Terezian, Măgura Cisnădie a acumulat 30 de puncte, iar formația pregătită de Ioan Luca se poate mândri cu cel mai bun atac, cisnădienii având marcate nu mai puțin de 88 de goluri în 13 runde.