13086721_1318800514803195_4805165811467395343_oAS Bradu a primit la Chirpăr 5 goluri în 25 de minute și a pierdut un meci pe care îl conducea la pauză. Echipa lui Liviu Stan avea 2-1 la pauză dar a pierdut în final cu 6-4.

Gazdele au deschis scorul abia în minutul 28 într-un meci ce nu avea să prevestească ploaia de goluri ce a urmat. 5 minute mai târziu, Bradu a egalat prin Ștef și a intrat în avantaj la pauză după reușita lui George în minutul 41.

Ce s-a întâmplat după pauză e greu de imaginat chiar și pentru un meci din eșalonul cinci. Între minutele 50 și 74, AS Chirpăr a punctat de 5 ori consecutiv și a dus tabela la un incredibil 6-2. Oaspeții au mai redus din diferență prin ”Rigo” din penaly și Stoica în minutele 79 și 83 dar era prea târziu pentru Bradu care se depărtează la 3 puncte de Sion și Bucegi Veștem, ambele având un meci mai puțin disputat.

În celelalte partidei ale rundei a XIV-a a Ligii a V-a, seria a II-a, Sibiu, s-au înregistrat rezultatele:

Arpașu – Turnu Roșu 4-3
Viitorul Racovița – Lyons Club Vurpăr 2-5

Nocrich – Bucegi Veștem și Sion Sibiu – Corsav Veștem au fost amânate.