DSC_0210FC Hermannstadt a debutat cu victorie în noul campionat al Ligii a III-a în fața unei asistențe numeroase, aproximativ 2000 de spectatori fiind prezenți pe stadionul Municipal. ”Alb-roșii” s-au impus cu 1-0 în fața lui FC Zalău la capătul unui meci pe care l-a controlat în totalitate.

După o primă repriză de tatonare în care gazdele au avut posesia dar n-au amenințat aproape deloc poarta adversă a urmat o parte secundă în care trupa lui Mărgărit a intrat mai hotărâtă în joc. Ocaziile lui Neacșa (’56), Tătar (’58 si ’59) și Cârstean (’62) au fost răzbunate în minutul 67. Tătar a obținut un penalty la capătul unei înlănțuiri frumoase de pase. Execuția lui Neacșa a fost însă parată de Baican dar la faza imediat următoare Cârstean a trimis cu capul în plasă o minge centrată din corner.

Urmăriți desfășurarea meciului și loturile celor două formații aici.

e

În următoarea etapă, FC Hermannstadt se va deplasa la Tg. Mureș pentru meciul cu ASA II, sâmbătă, 10 septembrie, de la ora 17.00.