0FC Hermannstadt se întoarce cu toate cele trei puncte din deplasare de la Oșorhei grație reușitelor lui Dâlbea și Tătar. Rezultatul este cu atât mai favorabil cu cât Sănătatea Cluj a remizat 1-1 în deplasarea de la Jucu.

Toate cele 3 goluri s-au înscris în ultima treime a meciului. După 60 de minute ”albe” pe tabelă, Andrei Șumălan a deschis scorul în minutul 61. A fost doar un foc de paie pentru că, în doar 5 minute, Răzvan Dâlbea (’69) și Daniel Tătar (’74) au întors rezultatul pentru echipa ”alb-roșie”.

În clasament, Hermannstadt și-a mărit avansul în fruntea clasamentului și se află cum la 8 lungi peste Sănătatea Cluj.

CS Oșorhei:

Rezerve: 12. Kiraly, 16. Cacovean, 18. Cornea, 10. Sas, 13. Tenche, 6. Moscola, 14. Chisvasi

Antrenor: Gheorghe Szilagy

Hermannstadt:

Rezerve: 12. Zăvoi, 28. Câmpean, 20. Tineiu, 8. Bratima, 21. Moldovan, 11. Unguru, 6. Tătaru

Antrenor: Marian Mărgărit