DSC_0245Rezultat surprinzător în al doilea meci al zilei la Cupa Progresul prin prisma diviziilor din care fac parte cele două formaţii (Liga a V-a Poplaca, respectiv Liga a IV-a Continental), dar nu atât de neasteptat pentru cei care au urmărit meciurile pe “Pietricica”. După 5-1 în prima etapă cu Sionul, Poplaca repetă scorul şi cu formaţia Continentalului care bifează a doua înfrângere la Cupa Progresul.

Continentalul a deschis scorul după 20 de minute dar până la pauză vulturii au încheiat în avantaj minim, după şutul superb la colţul scurt al lui Nicolae Baca şi golul marcat de Aurelian Herciu în min 40.

În repriza secundă cei care au mai scuturat plasa a fost tot echipa din Poplaca prin Nicolae baca, Iosif Bucşe şi Radu Nicolae.

Continental: Bucurenciu, Călinescu, Zamfiroiu M, Zamfiroiu A. Muşat, Pascu, Şoroştineanu, Moraru, Stan, Frăţilă, Andronache.

Poplaca: Popa, Ţânţ, Patroi, Rusu, Herciu, Lazăr, Câmpean, Popa, Baca, Bucşe, Vlad, Oprişiu, Rudi, Radu, Hauptkorm