IMG_3862FC Hermannstadt s-a impus la pas în deplasrea de la Șura Mare, unde formația lui Jean Gavrilă a condus cu 5-0 la pauză. După pauză liderul a mai punctat de două ori și a mai bifat o victorie categoric în acest sezon.

Echipa gazdă a rezistat doar patru minute, Genescu a deschis scorul, iar mai apoi Rodean în minutul 19, Greavu în minutele 37 și 39 au mai înscris în poarta nefericitului Pîrvu. Scorul pauzei a fost stabilit de Tineiu în minutul 44.

În partea secundă Jean Gavrilă și-a menajat „senatorii de drept” și a introdus jucătorii care au evoluat mai puțin, însă chiar și așa liderul a mai marcat de două ori prin Rodean și Tineiu în minutele 57, respectiv 52.

În urma acestui succes, FC Hermannstadt iernează liniștită pe prima poziție în Liga a IV-a, iar în retur cu siguranță formația lui Jean Gavrilă se va întări substanțial pentru a ataca promovarea.

Iată cele două distribuții:

Continental Sibu: M.Pîrvu – Giurea, Pascu, Stan, D. Precup, Mușat, Zampiron, Berbe, Matei, Al. Stan și Simion.

Rezerve: R. Muntean – Pregratean și Kedronache.

FC Hermannstadt: Zăvoi – Cristiu, Genescu, Macrea, Hila, Trohin, Câmpean, Osogo, Greavu, Tineiu, Rodean.

Antrenor: Jean Gavrilă