3AS Bradu s-a impus în prima etapă a returului, a X-a din campionat, scor 3-1, în deplasarea de la Turnu Roșu și a revenit după o perioadă îndelungată pe podiumul seriei a II-a a Ligii a V-a. Brădenii suflă în ceafa liderului AS Sion, doar 3 puncte despărțind cele două echipe.

Echipa pregătită de Liviu Stan a deschis rapid scorul, în minutul 7, dar s-a văzut egalată chiar înainte de pauză, în urma unui autogol, în minutul 43. O ”dublă” realizată în partea secundă, în minutele 54 și 87 de cel alintat Piki a asigurat cele 3 puncte oaspeților care au egalat astfel Bucegi Veștem la puncte, 20.

Urmează Vurpăr

Pentru AS Bradu urmează un joc dificil pe teren propriu, duminică, 3 aprilie, de la ora 11.00, în comapania ocupantei locului 5, Lyons Club Vurpăr, formație care a învins în această etapă Corsav Veștem cu 3-1.