7Echipa pregătită de Liviu Stan a jucat ieri primul meci amical în anul 2016 în compania colegei din seria a II-a a Ligii a V-a, AS Arpaşu. După o primă repriză albă, brădenii au cedat cu 3-2 pe terenul din Arpaşu.

Imediat după pauză Arpaşu a deschis scorul dintr-o lovitură de pedeapsă, în minutul 49 dar Rica a restabilit egalitatea după doar 3 minute. În urma unei mingi prinse de portarul gazdelor în afara careului, Bradu a beneficiat de o lovitură liberă transformată în vinclul porţii.

Arpaşu preia iniţiativa şi punctează de două ori consecutiv în minutele 65 şi 79, ultimul printr-un şut sub bară de la 25 m lateral dreapta. Cu 5 minute înainte de final Bradu avea să reducă din diferenţă prin acelaşi Rica după o minge urmărită în zona careului advers.

AS Bradu: Rigo – Godenca, Ghita, Gica, Sandu – Nicu, Stoica, Costel, Stef, George – Rica. Antrenor: Liviu Stan. Au mai jucat: Alex Nick, Marian, Cosmin Rotar.