Nou-promovată în Liga a III-a în urma barajului din luna iunie, FC Avrig a disputat un meci amical, sâmbătă, cu echipa secundă a celor de la FC Hermannstadt, de asemenea o formaţie care va juca tot în acest eşalon fotbalistic.

Avrigul s-a impus cu 3-2 după un meci spectaculos mai ales în repriza secundă, Hermannstadtul conducând la pauză, 1-0.

Gazdele au întors, însă, rezultatul în partea a doua, Simion, Halmaghy şi Iancu aducând victoria pentru trupa lui Mihai Ianc, care se pregăteşte acum pentru un alt meci, miercuri, cu Unirea Alba Iulia, de la ora 18:00. De partea cealaltă, golurile lui Muncuţa şi Preda au fost insuficiente pentru ca oaspeţii să încheie neînvinşi acest amical, FC Avrig şi Hermannstadt II urmând să se întâlnească, foarte probabil, şi în meci oficial în Liga a III-a.

Mai jos aveţi componenţa primului „11” al fiecărei formaţii şi câteva fotografii de la jocul de ieri.

FC Avrig

Au mai intrat: Cocârcă-Chircă, Ungureanu, Grigore, Luca, Iancu, Halmaghy. Antrenor: Mihai Ianc

FC Hermannstadt II

Au mai intrat: Iacob, Bordean, Giura, Câmpean, Bruslea, Lungu, Savu, Drăguşin. Antrenor: Bogdan Piko