AS Bradu a revenit pe propria arenă după un exil de 2 ani în care a jucat și la Sibiu, pe stadionul Obor. Noul gazon a fost inaugurat cu o victorie de moral în fața fostei ocupante a locului 3, Măgura Cisnădie, 2-1.

Brădenii au început foarte bine meciul, cu ratări la poarta adversă și un gol înscris devreme prin Ștef. În minutul 25, atacantul Bradului a punctat cu capul la bara a două după o centrare a lui Costel. Alex Tatu a dublat avantajul după pauză, scor 2-1, înscriind cu capul din centrarea lui Ștef.

Cisnădia a redus din diferență, 2-1 în minutul 64 dar tabela a rămas în această formă până la final.

AS Bradu: Stancu, Andrei, Claudiu, Ghiță, Godenca, Tatu, Stoica, Costel, Piki, Ionuț, Ștef.

1.ACS Paltinis Rasinari 21 20 1 0 88-22 61p (+31)
2.ACS Viitorul Selimbar 21 16 3 2 72-13 51p (+18)
3.Unirea Miercurea Sibiului 21 11 6 4 53-30 39p (+9)
4.Magura Cisnadie 21 11 5 5 63-23 38p (+8)
5.AFC Agnita 21 12 2 7 51-38 38p (+8)
6.Sparta Medias 21 10 1 10 53-53 31p (-2)
7.LSS Vointa Sibiu 21 9 2 10 47-62 29p (-1)