dsc_0698Într-unul din meciurile echilibrate ale etapei a IV-a a eșalonului patru județean, FC Hermannstadt II a învins astăzi, scor 2-1, Unirea Miercurea Sibiului. După o primă repriză încheiată la egalitate, 1-1, diferența s-a făcut în minutul 71 prin golul lui Andrei Moldovan înscris în urma unui contraatac în viteză.

Până atunci, oaspeții aveau să deschidă scorul prin Ioan Nedescu în minutul 25. Ionuț Bratima a egalat cu 5 minute înainte de pauză pentru echipa pregătită de Jean Gavrilă.

Hermannstadt II obține astfel a treia victorie consecutivă și mai urcă o poziție în clasament, pe locul 5. Unirea Miercurea Sibiului ajunge la a doua înfrângere în trei meciuri și rămâne pe poziția a 9-a, cu doar 3 puncte. Echipa lui Nicolae Grădinar mai are o restanță, jocul cu FC Avrig.

Arbitri: Adrian Banciu (Sibiu), Marius Vasile Duță (Avrig), Ștefan Bogdan Vasile (Sibiu)

Observator: Ovidiu Comșea

Cartonașe galbene: Macrea, Trohin, Câmpean, Ciorgovean/ Zugravu, Ecobici, Nedescu.

FC Hermannstadt II

Rezerve: 12. Staicu, 18. Bruslea, 5. Savu, 16. Rodean, 15. Gheorghiu, 14. Gîrjoavă, 3. Popa

Antrenor: Jean Gavrilă