DSC_0171Mijlocașul lui FC Hermannstadt, Alex Neacșa, și-a aniversat ziua de naștere chiar pe terenul de fotbal, sâmbătă, 3 septembrie, în partida pe care formația sa a câștigat-o cu 1-0 în fața lui FC Zalău. Alex a fost foarte aproape de a-și face cadou un gol la debut dar șutul său expediat din penalty în minutul 67 a fost parat de portarul sălăjean, Baican.

Pe lângă cadoul din teren, victoria alături de colegi, Alex a avut parte de o surpriză și din tribune. Prietena lui, Alexandra, i-a dedicat un banner afișat după pauză la tribuna a II-a cu mesajul ”La mulți ani, iubitule!”.

DSC_0122”Am văzut mesajul când am ieșit de la vestiar la pauza meciului. Ce pot să spun… o surpriză foarte frumoasă și chiar m-a surprins plăcut. Unul din cadourile frumoase primite de ziua mea”, a spus emoționat Alex Neacșa. Mijlocașul sibian și-a manifestat regretul că nu a reușit să înscrie pentru spectatorii prezenți pe stadion: ”Mi-aș fi dorit să și înscriu în fața atâtor oameni dar e bine că echipa a câștigat și asta a contat. Mesajul afișat a fost unul pe care oricine, cred eu, ar fi dorit să îl primească de ziua lui”, a mai adăugat fotbalistul care în trecut a evoluat pentru Gaz Metan Mediaș.

Alex Neacșa a împlinit pe data de 3 septembrie vârsta de 25 de ani. Colectivul Sbsport.ro îi urează la mulți ani!