dsc_0427O nouă victorie clară a echipei de juniori A1 a Voinței Sibiu. După 8-0 runda trecută, echipa lui Cristi Cotoară a învins la o diferență de scor similară, 7-0, formația CS Alma Sibiu. Toate golurile s-au marcat în partea secundă.

Nu puțini au fost cei care au ales să vizioneze de pe stadion meciul de azi, aproximativ 50 de spectatori, o asistență atipică pentru un meci de juniori. Prima repriză n-a oferit însă spectacolul ce avea să urmeze în partea secundă. Un joc echilibrat și 0-0 la finalul primelor 45 de minute.

Partea secundă a început în forță iar primul gol a venit după doar două minute de la reluare pentru ca majoritatea golurilor să se înscrie în ultimele 15 minute, patru la număr. Robert Hurdubelea a realizat o nouă ”triplă” pentru Voința Sibiu (min. 47, 62, 87). Paul Bădărânză (min. 49), Mitea (min. 74) și Daniel Rusu (min. 82 și 89) au semnat celelalte reușite ale partidei.

Stadion: Voința. Spectatori: 47. Arbitri: Daniel Ciocănea, Marius Duță, B. Banciu