dsc_0378FC Hermannstadt s-a impus cu 3-1 în deplasarea de la Ulmeni și rămâne neînvinsă în noul sezon al Ligii a III-a. La pauză scorul a fost 0-2, iar la final sibienii s-au impus cu 3-1 în jocul cu Viitorul Ulmeni.

Adrian Cârstean a deschis scorul în deplasarea din Maramureș, iar un minut mai târziu Daniel Tătar a dublat avantajul echipei pregătită de către Marian Mărgărit. La scorul de 0-0, Radu Necșulescu a irosit o lovitură de la 11 metri.

După pauă Adrian Cârstean  a marcat pentru sibieni, aducând trei puncte mari pentru echipa antrenată de Marian Mărgărit, iar sibienii se mențin în cursa pentru accederea în Liga a II-a.