FC Hermannstadt a jucat sâmbătă pe „Cutiuța” un nou meci de verificare! Echipa lui Eugen Beza a învins cu 2-0 Industria Galda de Jos la capătul unui joc extrem de bun făcut de liderul din liga a III-a, seria a V-a.

Scorul a fost deschis de Dâlbea cu un șut senzațional de la 25 de metri.

Scorul final a fost stabilit încă de la pauză, când Neacșa a marcat în minutul 35 cu un șut de la distanță.

„Echipa a reacționat bine, au debutat bine pentru noi Crișan și Fotescu, nu am luat gol, asta e important. Am resimțit un pic și finalu lde săptămână”, a declarat Eugen Beza, antrenor principal FC Hermannstadt.

FC Hermannastadt: Moldovan (Voicila) – Straulea (Cristiu), Oita (Bratu), Medesan, Crisan, Dalbea (Piko), Necsulescu (Bratima), Monea (Chifu), Tatar (Unguru), Neacsa si Sambake (Fotescu).

Următoarea partidă de verificare va avea loc miercuri la Deva, unde elevii lui Eugen Beza vor juca returul cu CNS Cetate Deva.