dsc_0411FC Avrig învinge în etapa a IV-a CS Sion cu scorul de 9-0 dupa ce la pauza scorul înregistrat pe tabela era de doar 1-0. În partea secundă trupa pregătită de Eugen Beza s-a dezlănțuit cu alte 8 reușite în poarta Sionului.

După o primă treime ”albă”, Eugen Beza a spart gheața în minutul 36 iar în minutul 61 avea să realizeze ”dubla”. Celelalte goluri au fost marcate de Risti (min. 48), Stoia (min. 63), Halmagy (min. 66), Iancu (min. 77, 80), Natea (min. 85), Sarbu (min 90). Etapa viitoare FC Avrig va întalni în deplasare, la Sibiu, formația Progresul Terezian, învinsă în această etapă, scor 1-3 la Șelimbăr, în timp ce Sion Săliște va primi vizita celor de la FC Hermannstadt II la Mag.

Arbitri: Lucian Titii, Marius Vlad, Nicușor Mordășan;

Observator: Dan Curtean.