IMG_4470FC Hermanstadt a disputat sâmbătă dimineață o nouă partidă de verificare. Elevii lui Marian Mărgărit au învins cu 3-0 în deplasare la Șirineasa, după ce la pauză scorul era 0-2.

Scorul a fost deschis de Cristi Seiwerth, în minutul 8, iar Bratu a stabilit rezultatul primei reprize în minutul 16.

După pauză FC Hermannstadt a continuat să pună stăpânire pe joc, asta chiar dacă nou-promovata a mai marcat doar odată.  În minutul 80, Adrian Cîrstean a marcat pentru 3-0, stabilind astfel scorul final.

FC Hermannstadt a evoluat cu: Zăvoi – Cristiu, I. Tătaru, Bratu, P. Meeșan, I. Petrescu, R. Dâlbea, B. Piko, D. Tătar, D. Unguru și C. Seiwerth.

Au mai jucat: Voicilă, Oiță, Ad. Cîrstean, Căt. Tineiu, Barbu, D. Popa.

Antrenor: Marian Mărgărit.