MAgura Cisnadie - Performanta Ighiu72Măgura Cisnădie a cedat în deplasare cu CS Ineu scor  2-0, la capătul unei partide în care formația pregătită de Nelu Luca nu a reușit să mai repete jocul din meciul cu Performanța Ighiu.

În minutul 21, Stânaia a deschis scorul, cu un șut din vole, iar în minutul 24 Filimon l-a lobat pe Căbuz.

În repriza secundă Cătălin Căbuz a reușit să se evidențieze în fața adversarilor acesta izibutind să pareze o lovitură de la 11 metri.

„Am început foarte slab jocul, prima repriză am primit două goluri pe niște greșeli în apărare, după pauză am echilibrat jocul, dar nu am fructificat nicio ocazie creată. În prima repriza ne-a lipsit atitudinea, eu zic că de acolo a plecat tot. Am intrat total nepregătiti pentru acest joc”, a declarat Ioan Luca, antrenor Măgura Cisnădie.

CS Ineu: Bujor – Zdrențan, Bier Tudoroiu, Hulbăr – Kocsis, Clej, Stănaia, Ciocan – Huțanu, Filimon. Antrenor: Cristian Sculici

Măgura Cisnădie: Căbuz – Natea, Vladu, Bâra, Moisi – Beza – Petrescu, Radu, Tătar, Barbu – Neguț. Antrenor: Antrenor Ioan Luca