IMG_4500FC Hermannstadt a disputat miercuri o partidă amicală contra celor de la CS Iernut. Echipa pregătită de Marian Mărgărit s-a impus cu 4-1 în deplasre, după ce la pauză scorul  a fost 1-0.

Daniel Unguru a deschis scorul pentru FC Hermannstadt, iar până la pauză elevii lui Marian Mărgărit au mai irosit câteva oportunități bune de a marca.

La poarta sibienilor goalkeeper-ul Zăvoi s-a evidențiat și el parând o lovitură de la 11 metri.

După pauză Unguru, autogolul unui jucător de la gazde și Petrescu au modificat tabela, însă chiar și așa FC Hermannstadt ar mai fi putut marca, însă fie poartarul gazdelor, fie lipsa de concentrare la finalizare au făcut ca scorul să rămână 4-1.

Succesul categoric are o valoare deosebită pentru Hermannstadt, ținând cont de faptul că Mărgărit nu a putut conta pe serviciile lui Voicilă, Neacșa, Dâlbea și Monea.

FC Hermannstadt: Zăvoi – D. Popa, G. Oiță, Bratu, P. Medeșan – B. Piko, Tătar, Tineiu, Petrescu, Unguru și Cârstean.

Au mai jucat: Ciorgovean – Barbu, Tătaru, Bâra, Seiwerth, Necșulescu, N. Popa

Antrenor: Marian Mărgărit

Antrenor secund: Cornel Cașolțan

Antrenor cu portarii: Florin Berța