IMG_4230După victoria de duminică seară cu scorul de 2-1 a echipei medieșene în fața Viitorului din Constanța, la capătul unui meci presărat cu ocazii la ambele porți, principalii celor două formații au făcut câteva declarații extrem de interesante.

Tehnicianul constănțenilor, Gheorghe Hagi, s-a declarat nemulțumit pe alocuri de prestația elevilor săi.

”Am început slab prima repriză, fără ritm. Ei au fost mai agresivi, mai buni ca noi în prima repriză, dar în a doua repriză, am jucat mai bine și am reușit să egalăm. Din păcate, la sfârșit s-a întâmplat acea  greșeală personală şi am pierdut. Acesta e fotbalul, dar mergem înainte. Trebuie să revizuim totul, să muncim în continuare pentru că anumite lucruri nu sunt în regulă. Am întâlnit o echipă experimentată, cu o medie de vârstă de 28-29 de ani, i-am prevenit, dar din păcate, unii au venit doar să se prezinte la meci. O să tragem linie și decidem cu cine vom merge înainte, pentru că lucrurile nu sunt în regulă. Nu există absolut nicio scuză, mai ales în prima repriză prestația noastră a fost una slabă, confuză. Nu știu ce a fost la faza penalty-ului, important era să jucăm noi şi să nu ajungem la mâna arbitrului”, a declarat Gheorghe Hagi, antrenorul constănțean, la finalul jocului

IMG_4213

”A fost un meci jucat mai mult cu sufletul și cu mintea. În primul rând am jucat cu mintea, am avut mintea limpede pentru că știam că întâlnim una dintre cele mai bune echipe din campionatul nostru”, a declarat Cristi Pustai, antrenorul principal al echipei Gaz Metan Mediaș

IMG_4271

”Trebuie să  fim din nou echipa care am fost acum trei – patru ani  în urmă când am fost în Europa League, să legăm victorii chiar și cu echipele care se luptă la titlu”, a declarat Alexandru Munteanu, marcatorul primului gol al medieșenilor