IMG_3099Măgura Cisnădie a pierdut cu 2-1 (1-1, la pauză) la capătul unui meci dominat categoric de echipa pregătită de Ioan Luca. Daniel Unguru a marcat unicul gol al oaspeților, în vreme ce Tecsi a realizat o „dublă”.

Daniel Unguru a deschis scorul în minutul 5, când a tras de a 25 de metri. Scorul pauzei a fost 1-1, după ce Tecsi a marcat în urma unei greșeli personale.

Scorul final a fost stabilit de același Tecsi, după o fază contestată vehement de oficialii echipei Măgura. Plecat dintr-o poziție suspectă de ofsaid, Tecsi a fost faultat în careu și tot el a transformat lovitura de la 11 metri, ușor acordată de centralul partidiei.

„A fost un joc pe care l-am început foarte bine, am și marcat în minutul 5, am și avut câteva ocazii de a marca, am primit un gol pe o greșeală personală, am avut o bară, ocazii, păcat, un joc pe care puteam să-la câștigăm”, a declarat Ioan Luca, antrenor Măgura Cisnădie.

Măgura Cisnădie: Căbuz – Popa, Oiță, D. Bălașa, Medeșan – S. Lupu, Petrescu, D. Unguru, Nasta, R. Adrian și Fotescu.

Au mai jucat: R. Neguț, Moisi, Barbu și Natea.