IMG_0140Măgura Cisnădie a cedat 0-2 în deplasarea de la Deva, unde echipa antrenată de Ioan Luca a a evoluat mulțumitor doar o repriză. În repriza secundă fotbaliștii Măgurei au fost de nerecunoscut, iar Lintaru și Șaucă au marcat în poarta lui Căbuz.

Primă repriză bună făcută de Măgura Cisnădie, mitan în care cisnădienii ar fi putut marca în 2-3 rânduri, însă au fost impreciși la finalizare.

În partea secundă elevii lui Ioan Luca au ieșit relaxați de la vestiare lucru ce a permis gazdelor să înscrie de două ori și să obțină toate punctele puse în joc.

„O primă repriză destul de bună, în care ne-am creat 2-3 ocazii bune de a marca plus 2-3 situații bune, după care în a doua repriză am fost de nerecunoscut. A fost o cădere inexplicabilă din toate punctele de vedere. Pe lângă faptul că am găzut, am primit două goluri pe niște greșeli de începători”, a declarat Ioan Luca, antrenor Măgura Cisnădie.

Măgura Cisnădie: Căbuz – Popa, Oiță, Natea, Medeșan – Săulescu, Beza, Unguru, Lupu, Radu Adrian și Fotescu.

Rezerve: Florea, Moisi, Necula, N. Popa, R. Neguț, Barbu și Gombar.

Antrenor: Nelu Luca