Într-un meci din cadrul etapei a XX-a, FC Avrig a învins categoric Progresul Terezian cu scorul de 9-0. Pentru liderul eșalonului patru județean meciul a fost doar un prilej de a-și cosmetiza golaverajul: cu acest prileg trupa lui Mihai Ianc a depășit borna celor 100 de goluri marcate.

Avrig a rezolvat meciul încă din prima repriză. Cosovan, Simion, Mantea și Iancu au realizat scorul pauzei, 5-0. Alte patru goluri au bifat gazdele în partea secundă prin Mircea Risti, Ioan Stoia și Ciprian Natea.

Cu 52 de puncte (17 victorii, 1 egal și 1 înfrângere), avrigenii conduc în continuare Liga a IV-a, urmați de Păltiniș Rășinari la doar două lungimi. Progresul rămâne pe locul 11 cu 17 puncte. În runda viitoare, Avrigul va juca în deplasare la Șelimbăr iar Progresul va primi vizita pe terenul din cartierul Terezian echipei a II-a a clubului Hermannstadt. Ambele jocuri sunt programate sâmbătă, 29 aprilie, de la ora 11:00.

Stadion: Avrig. Spectatori: 100. Arbitri: Mihai Croitoru, Marius Vlad, Adrian Prodan (toți din Sibiu)