Magura Cisnadie - CNS Cetate Deva90Măgura Cisnădie începe să lege victoriile din jocurile amicale. Gruparea antrenată de Ioan Luca a câștigat miercuri cu 4-1 întâlnirea cu Euro Șpring (Liga a IV-a, Alba).

La pauză Măgura a condus cu 1-0, însă în repriza secundă formația lui Nelu Luca s-a dezlănțuit și a mai marcat e trei ori. Golurile cisnădienilor au fost marcate de Fotescu, Radu Adrian (2) și Necula, în vreme ce pentru Șpring a marcat sibianul Gabriel Tănase.

„Ținând cont că a fost primul joc din această perioadă de pregătire eu zic că a fost un antrenament bun, pe un teren destul de bun pentru perioada asta. Am urmărit și urmărim să punem la punct relațiile de joc. Per ansamblu sunt mulțumit și de jucători și de rezultat”, a declarat Ioan Luca, antrenor Măgura Cisnădie.

Pe lângă victoria categorică, gruparea din Cisnădie a avut încă un câștig. Este vorba de nigerianul Best, jucătorul furnizând două pase de gol și are șanse tot mai mari să fie păstrat în lot.

Măgura Cisnădie: Florea – Popa, Matei, Natea, Moisi – Beza, Petrescu, Săulescu, Ungur, Lupu – Fotescu.

Au mai jucat: Căbuz – Barbu, Oiță, Medeșan, Gombar, Nistor, Nasta,Best, Necula, Bobeș, R. Adrian.

Antrenor: Ioan Luca.