Performanta-Ighiu-FC-Hermannstatd-amical4FC Hermannstadt a obținut prima victorie în cantonamentul de la Balta Albă. Echipa pregătită de Jean Gavrilă s-a impus cu 1-0 în meciul cu AS Balta Albă, grație golului marcat de Rogozan.

La pauză scorul a fost 0-0, iar unicul gol al partidei a fost înscris de Rogozan în minutul 82.

Conform oficialilor echipei, partida amicală a fost un antrenament reușit, iar pe parcursul celor două reprize Jean Gavrilă a utilizat tot lotul avut la dispoziție.

În prma repriză Hermannstadt a jucat cu: Zăvoi, Cristiu, Macrea, Bâra, Străulea (A. Mărginean min. 30), Câmpean. Trohin, I. Simion, A. Greavu, Tineiu, Seiwerth (D. Tătar min.30).

În repriza secundă Hermannstadt a jucat cu: Zăvoi, Bîrză, Genescu, Bîgu, Avram, Rodeanu, Vlaic, Drăgușin, A. Mărginean (S. Rogozan min.65), Osogo, D. Tătar (Bîgu)

In repriza a doua au evoluat: Zavoi M., Birza R., Genescu R., Bigu A., Avram R., Rodeanu C., Vlaic D., Dragusin C., Marginean A. (Rogozan S. min. 65), Osogo, Tatar D. (Bigu L. min. 65).

Antrenor: Jean Gavrilă.