9Echipa pregătită de Marian Mărgărit s-a impus astăzi la Mediaș, scor 3-2, în fața lui Gaz Metan Mediaș II într-o partidă din cadrul etapei a III-a eșalonului trei. Hermannstadt a revenit spectaculos de la 0-2 în minutul 61.

”Alb-roșii” au controlat în mare măsură prima repriză dar cei care au marcat au fost gaziștii după un penalty obținut în minutul 41 și transformat de Ovidiu Bic. Partea secundă a început cu dominarea gazdelor care și-au dublat avantajul în minutul 58 prin Darius Olaru.

Cursul jocului s-a schimbat după eliminarea medieșeanului Lupu pentru intrare pentru lovirea adversarului fără minge. Adrian Cîrstean a dat semnalul revenirii în minutul 61 dar decisive au fost ultimele 10 minute. Petrișor Petrescu (min. 81) și din nou Cîrstean (min. 84) au adus la Sibiu toate cele trei puncte.